Květen 2007

Whoopi Goldberg

13. května 2007 v 18:48 | Tess
Whoopi Goldberg
Narodila se 13.11.1949 v New Yorku v USA - znamení štír. V dětství napsala pohádkovou knížku o černošské holčičce toužící po štěstí. V osmi letech poprvé vstoupila na jeviště a zanedlouho účinkovala v tak známých broadwayských muzikálech, jakými byly Vlasy nebo Jesus Christ Superstar. Dokázala navázat kontakt s diváky a rychle si získat sympatie. Ve filmu se skutečně prosadila v roce 1985,kde ji Steven Spilberg nabídl dramatickou roli ponižované, ale nezdolné dívky ve filmu Purpurová barva. Za roli získala Zlatý globus a byla nominována na Oskara. O pět let později si zahrála vedlejší roli bizardní jasnovidky ve filmu Duch (1990), za níž dostala zlatou sošku.
Ve filmu Sestra v akci (1992), kde si zahrála roli barové zpěvačky Deloris, která se před gangstery ukryje v klášteře a vnese tam pořádný zmatek, byl potvrzením titulu královny komiků. V roce 1994 následovala neméně úspěšné pokračování Sestra v akci II. Za oba filmy získala přes 8 000 000 dolarů. V dalším snímku Made in America, kde hraje emancipovanou majitelku malého knihkupectví Sáru Matthewsovou. Za tuto roli získala kolem pěti milionů dolarů a stala se jednou z nejlépe placených hereček z Hollywoodu.
Mezi její stinnou část života patří i ta, když začala brát drogy. S heroinem se jí naštěstí podařilo skoncovat, rychle však skončilo její první manželství. Díky dceři Alexandrii se jí podařilo se postavit zpět na nohy. Pracovala v různých profesích, jako je nemocný zedník a také jako maskérka mrtvol.
P.S. Hrozně moc se mi líbí Sestra v akci I. a II.

Klikni, že jsi tu byl/a.

12. května 2007 v 9:04 | Tess |  Klikni, že jsi tu byl/a
Když už jste se tu ociltli klikněte, že jste tu byli. Dík!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!