Březen 2008

Vaness Anne Hudgens

29. března 2008 v 17:11

Vanessa Anne Hudgens

Herečka,Zpěvačka
Vanessa Hudgens, celým jménem Vanessa Anne Hudgens se narodila 14.12.1988 v Salinase(California). Vanessa je známa americká herečka a zpěvačka, která debutovala v americkém showbiznise v roku 2003 ve filmu Thirteen, no to ještě netušila, že zaručený úspěch ji čeká až ve filmu High School Musical.

Biografie
Vanessa, jak už víte má 18 let, mladší sestru Stellu Hudgens, která je také herečka. Její rodiče se jmenují Greg Hudgens a Gina Guangco. Vanessa ukončila studium v 7. ročníku a od té doby se učila doma.

Film a TV
Vanessa začala vystupovat před lidmi, když jí bylo 8 let. Nejprve začínala reklamami, za nedlouho přišla úloha Noel ve filmu Thirteen, potom úloha ve filmu Thunderbirds a nakonec v TV seriálech Disney Channel: The Suite Life of Zac and Cody, Still Standing, Quintuplets...A pak to přišlo....Návrh na účinkování v High School Musical. Vanessa dostala úlohu Gabrielly až po kastingu kde přesvědčila svou písní Angels od Jessicy Simpson. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že to bude taký velký hit v celé Amerce... alei Evropě! Vanessa si zahrála po boku Ashley Tisdale, Zaca Efrona, Monique Coleman, Lucasa Grabeela a dalších jiných herců. 17.srpna vyšel v Americe druhý díl tohoto filmového megahitu, který sledovala neskutečných 17 miliónů lidí !!!
(Vanessa jako Gabriella ve filmu HSM)

Hudba
Vanessino debutové album V vyšlo v září 2006. Vanessa ho nahrála v Hollywood records a jejím prvním singlem i videoklipem byla píseň Come Back To Me. Druhým videoklipem je Say Ok. Vanessiny písničky Let Go a Let's Dance byly obě použité do reklamy pro ABC, Let Go se ještě objevilo v reklamě do seriálu Desperate Housewives a Let's Dance v show Dancing With The Stars.

Přítel
Vanessa konečně POTVRDILA pro časopis Teen, že chodí s kolegou z High School Musical ZACEM EFRONEM!

Zachary David Alexander Efron

29. března 2008 v 17:06

Zachary David

Alexander Efron


Datum narození: 18. 10. 1987
Místo narození: San Luis Obispo, Kalifornie, USA
Znamení: Váhy
Přezdívka: Zac
Rodiče: David a Starla
Sourozenci: bratr Dylan
Povolání: herec, zpěvák
Výška: 1,75m
Mazlíčci: Siamská kočka, Dva psi Australští ovčáci
Oblíbené jídlo: Sushi,Exotické jídlo
Lechtivý: Ano
Alergický: Ne
Životopis: Americký herec- Zac Efron se narodil v San Luis, Obispo v Californii, 18.října 1987. Rodiče jsou David Efron a Starla Baskett. Když mu bylo 11 let jeho rodiče si všimli jeho schopností ve zpěvu a tak Zac začal brát lekce zpěvu a poprvé si zahrál v muzikálu: Gypsy. Dostal role v hrách Peter Pan, The Music Man, Mame, Little Shop of Horrors.
Na střední škole si všimla jeho potenciálu učitelka dramatických umění a kontaktovala svého přítele filmového agenta, tak Zac začal hostovat v několika seriálových rolích a to ho pilotovalo do televize. V letech 2004-2005 ztvárnil roli Camerona Bale v seriálu od WB Summerlad (mimochodem tady hrál i Jesse McCartney.)
Za roli ve filmu Miracle Run (2004) dostal pochvalu kritiků. Dalším filmem byl DerbyStallion (2005), který měl problém najít distributora a přišel do kin až v prosinci 2006. V roce 2006 hrál také v mega hitu High School Musical (HSM), který vidělo přes 38 milionů diváků v USA. Hodně lidí bylo zmateno jeho zpěvem v HSM. Zac Efron nemohl uzpívat vyšší tony a tak některé songy byli smíšené s hlasem zpěváka Audrew Seeley. Druhé pokračování tohoto filmu je plánováno na konec roku 2007. Předtím se ale Zac Efron objeví v roli Linka Larkina ve velkorozpočtovém muzikálu Hairspray.
filmografie:
The big wide world of Carl Laemke - Pete Laemke (2003)
ER - Luke Tomello (2003)
The Guardian - Bobby Neville (2004)
Miracle run - Steven Morgan (2004)
CSI: Miami - Seth Dawson (2005)
The Derby Stallion - Patrick McCardle (2005)
Summerland - Cameron Bale (2005)
Navy NCIS: Naval criminal investigative service - Danny (2006)
High school musical - Troy Bolton (2006)
The Suit life of Zac and Cody - Trevor (2006)
Heist - roznašeč pizzy (2006)
High school musical 2 - Troy Bolton (2007)
Hairspray- (2007)

High School Musical 2

29. března 2008 v 16:57

High School Musical 2 - Muzikál ze střední 2

Jedna výzva skončila a už je tu další. Přichází léto a s ním i letní brigády. Troyovi zavolá pan Fulton z Lava Springs Country Club, že ho přijali na brigádu. Troy proto odchází za prací, stejně jako jeho přátelé - Gabriella (plavčík) a Chad a ostatní Wildcats (pomocník v kuchyni). V country klubu se bude konat velká soutěž talentů, které každoročně kralují Sharpay s Ryanem. Ale Kelsie už napsala pro Gabrielle a Troye novou píseň, s níž by se měli prezentovat na této soutěži.
Za přijetím Troyovi žádosti je ovšem Sharpay, která ho chce pro sebe, klub totiž patří jejím rodičům. Když se dozví, že Troy přišel se spolužáky, bude se snažit udělat vše pro to, aby je od sebe oddělila. Největší odpor má ke Gabrielle, protože právě s ní chtěl Troy trávit všechen svůj volný čas.
Sharpay proto seznámí Troye se svými rodiči, s lidmi z vysoké školy a i díky nim ho změní. Troy si přestane všímat přátel a slíbí Sharpay, že na večeru talentů bude zpívat s ní.
Wildcats se mezitím spřátelí s Ryanem, který jim bude pomáhat při vymýšlení programu na show talentů. Sharpay se to dozví a zařídí, aby všichni v době soutěže pracovali. Gabriellu to naštve. Odejde z Lava Springs a rozejde se s Troyem. S tím potom nechce nikdo mluvit a on nechápe proč...

High School Musical 1

29. března 2008 v 16:53

High School Musical - Muzikál ze středníO vánočních prázdninách se potkají dva teenageři. Basketbalista Troy a přemýšlivá Gabriela. Při nuceném vystoupení v karaoke, se do sebe navzájem zamilují. Gabriellinu matku její společnost přesouvá do nového působiště do Alburquerqe v Novém Mexiku, kde bydlí Troy. Ten po prázdninách zjistí, že Gabriela přišla jako nová do jeho školy. Když se potkají, oba se rozhodnou přihlásit do konkurzu na chystaný školní muzikál. Troye se od toho sanží odradit kámoš chad a Gabrielu zase nová kamarádka Taylor. Jejich úsilí se však nejvíce snaží ničit Ryan a jeho sestra Sharpay, kteří jsou považováni za divadelní talenty a také jejich nejlepší kamáradi. Troyovo a Gabrielino rozhodnutí zúčastnit se změní celou školu vzhůru nohama.

Troy Bolton (Zac Efron)
Kapitán basketbalového týmu Wild Cats ze školy East High. Když však začne zpívat s Gabrielou jeho láska k basketbalu ustupuje. Jeho spoluhráči nejsou
z jeho nápadu zpívat zrovna nadšení. A to stejné platí i o jeho tátovi, jenž je zároveň jeho trenérem.

Gabriela Montez (Vanessa Anne Hudgens)
Gabriela je na East High nová. Ostatní oslňuje nejen svou matematickou a vědeckou genialitou. Po jedné písni s Troyem je připravena změnit se. Bude chtít zazářit ve školním muzikálu, ale proti ni bude stát královna dramatu Sharpay.

Ryan Evans (Lucas Grabeel)
Ryan je nejlepší tanečník z celé školy. Má nesporný talent a každý rok září ve školním muzikálu. Jakmile však Troy začne ohrozovat jeho postavení, vystrčí drápky.

Sharpay Evans (Ashley Tisdale)
Sharpay už od malička hrávala ve školních představeních, díky tomu je přesvědčená, že i letos získá spolu se svým bratrem hlavní roli v muzikálu. Avšak tentokráte ji může porazit chytrá Gabriela s hvězdou školy Troyem. Sharpay se proto rozhodne použít veškeré způsoby, aby jim v tom zabránila, vždyť ona je přeci největší hvězda.

Chad Danforth (Corbin Bleu)
Chad je Troyův největší kamarád a také spoluhráč. Když však Troy řekne, že chce zpívat v muzikálu, Chad se mu vysměje. Bude se snažit Troye dostat zpět k basketbalu.

Taylor McKessie (Monique Coleman)
Taylor vede desetibojařský tým East High a potřebuje, aby se akademická Gabriela soustředila na velké vítězství. Pokud se bude Gabriela snažit zpívat, Taylor ji v tom bude určitě bránit.

Premiéra: 20. 1. 2006
Réžie: Kenny Ortega
Scénář: Peter Barsochini
Produkce: Don Schain
Hudba: Greg Cham, Ray Cham, Andy Dodd, Faye Greenberg, Jamie Houston, David Lawrence, Adam Watts, Matt Gerrard, Drew Lane, Eddie Galan, Andrew Seeley
Délka filmu: 98 minut
Hrají: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Corbin Blue, Monique Coleman


Text - Vampires will never hurt you

10. března 2008 v 11:59 My Chemical Romance
Vampires Will Never Hurt You

And if they get me and the sun goes down into the ground
And if they get me take this spike to my heart and
And if they get me and the sun goes down
And if they get me take this spike and
You put the spike in my heart

And if the sun comes up will it tear the skin right off our bones
And then as razor sharp white teeth rip out our necks I saw you there
Someone get me to the doctor, someone get me to a church
Where they can pump this venom gaping hole
And you must keep your soul like a secret in your throat
And if they come and get me
You put the spike in my heart

And if they get me and the sun goes down
And if they get me take this spike and

[Chorus]
Can you take this spike?
Will it fill our hearts with thoughts of endless
Night time sky
Can you take this spike?
Will it wash away this jet black feeling?

And now the nightclub set the stage for this they come in pairs she said
We'll shoot back holy water like cheap whiskey they're always there
Someone get me to the doctor, and someone call the nurse
And someone buy me roses, and someone burned the church
We're hanging out with corpses, we're driving in this hearse
Someone save my soul tonight, please save my soul

[Chorus]

And as these days watch over time, and as these days watch over time
And as these days watch over us tonight
[x2]

I'll never let them, I'll never let them
I'll never let them hurt you now tonight
I'll never let them, I can't forget them
I'll never let them hurt you, I promise

Struck down, before our prime
Before, you got off the floor
Can you stake my heart? Can you stake my heart?
Can you stake me before the sun goes down?

And as always, innocent like roller coasters.
Fatality is like ghosts in snow and you have no idea what you're up against
because I've seen what they look like.
Becoming perfect as if they were sterling silver chainsaws going cascading...

Videoklip - Vampires will never hurt you

10. března 2008 v 11:57 My Chemical Romance
Konečně sem našla videoklip od MCR Vampires will never hurt you

Vampires will never hurt you


Překlad - The Ghost of you

8. března 2008 v 10:20 | Tess |  My Chemical Romance
Nikdy jsem neřekl, že chci být pohřbený a čekat na vždy
Kdybych to věděl, byly bychom spolu
Nikdy na ni nezapomenu
Ale mohla se snažit
Na konci světa
A nebo poslední věc, kterou vidím
Jsi ty
Nevrátíš se domů
Nevrátíš se domů
Mohl jsem?
Měl jsem?
A všechny ty věci, cos mi nikdy neřekla
A všechny úsměvy co budou vždy, vždy...
Vždycky...
Mám pocit, že nejsi
Všichni o samotě a já si to teď pamatuju
Na povrchu mých plic, na mých pažích ona umírá
Ona umírá...
Na konci světa
A nebo poslední věc, kterou vidím
Jsi ty
Nevrátíš se domů
Nevrátíš se domů
Mohl jsem?
Měl jsem?
A všechny ty věci, cos mi nikdy neřekla
A všechny ty úsměvy mě budou stále pronásledovat
Nepřijdeš domů
Nepřijdeš domů
Mohl jsem?
Měl jsem?
A všechna zranění mi vždycky zanechala jizvy
Pro všechny přízraky, co mě nikdy nepolapí
Jestli spadnu..
Jestli spadnu..
(dolů)
Na konci světa
A nebo poslední věc, kterou vidím
Jsi ty
Nevrátíš se domů
Nevrátíš se domů
Mohl jsem?
Měl jsem?
A všechny ty věci, cos mi nikdy neřekla
A všechny ty úsměvy mě budou stále pronásledovat
Nepřijdeš domů
Nepřijdeš domů
Mohl jsem?
Měl jsem?
A všechna zranění mi vždycky zanechala jizvy
Pro všechny přízraky, co mě nikdy ...

Překlad - Famous Last Words

8. března 2008 v 10:18 | Tess |  My Chemical Romance

Překlad - Famous Last Words

Teď vím
Že tě nemůžu přinutit zůstat
Ale kde je tvoje srdce ?
Ale kde je tvoje srdce ?
Ale kde je tvoje ...
Vím
Není tam nic co jsem mohl říct
Změnit tu část
Změnit tu část
Změnit ...
Tak velmi
Jasné světla byly uvrhnuté do stínu
Ale můžu promluvit ?
Takže je to těžko pochopitelné
Nejsem kompletní
Život , který je tak náročný
Jsem tak slabý
Láska , která je tak náročná
Nemůžu promluvit
R :
Nebojím se zůstat naživu
Nebojím se projít tímto světem sám
Zlato , jestli zůstaneš , budu ochotný odpustit
Nemůžeš nic říct , můžeš mě nechat jít domů
Vidíš mě ?
Že moje oči jasně svítí
Protože jsem tady venku
Na druhé straně
Černý proud
Rozbité zrcadlo
A já jsem tak slabý
Takže je to těžko pochopitelné
Nejsem kompletní
Láska , která je tak náročná
Jsem slabý
R : (2x)
Tyto jasné světla mě vždy oslepily
Tyto jasné světla mě vždy oslepily
Řekl jsem
Vidím tě ležet vedle mě
Se slovy , nad kterými jsem uvažoval
Raději bych je nikdy neříkal
Bdící a nebojácný
Spící a mrtvý
(4x)
R: .....(3x)

Gerard Way - životopis

7. března 2008 v 17:02 | Tess |  My Chemical Romance

Gerard Arthur Way

Zpěvák, textař

Datum narození: 09.04. 1977 Místo narození: Newark, New Jersey, USA Znamení: Beran

Spolu s kamarádem Mattem Pelissierem poté, co se stal svědkem útoků na World Trade Center, založil kapelu My Chemical Romance. Gerard původně hrál ve skupině na kytaru, později, po příchodu Raye a Frankieho se však rozhodl zastat funkci zpěváka. Je také autorem všech textů.

Rodina, dětství

Je napůl Ital (matka) a napůl Skot (otec). Důležitou roli v jeho dětství měla babička Elena Lee Rushová, která ho naučila kreslit, zpívat a vystupovat. Gerard jí jako poctu později složil song nazvaný "Helena". Baskytarista Mikey Way je jeho mladší bratr, bydleli spolu 20 let v jednom pokoji. Když byli větší, přestěhovali se do menšího města Belleville (také v New Jersey), jen pár bloků od Frankova domu. Na bellevillské střední se pak také setkali s Rayem.
Gerard je posedlý představou smrti a s Ouija boards (pomůcky na vyvolávání duchů) měl mnoho strašidelných zážitků,a když byl ještě dítě, uvědomil si, že všichni, které má rád, zemřou a oni sami také

Hudba, umění a drogy

Gerard poprvé přišel na to, že umí dobře zpívat potom, co na školním představení hrál hlavní roli v pohádce Peter Pan. Ve skupinách začínal už ve svých jedenácti letech. Frontman Green Day, Billie Joe Armstrong, také ispiroval Gerarda k tomu, aby se naučil hrát na kytaru. Gerard navštěvoval Školu výtvarných umění v New Yorku, vždycky chtěl kreslit komiksové knihy (ovšem ještě než v roce 2001 založil My Chemical Romance ). Kreslil také pro komiksovou síť Breakfeast Monkey, nicméně si neustále myslí, že je špatný kreslíř. Také se výtvarně podílel na obalech všech tří alb My Chemical Romance - "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love", "Three Cheers for The Sweet Revenge" i "The Black Parade". Sám navrhl kostýmy do jejich videoklipu k písni "Helena", která se stala nezapomenutelným songem, jenž nesmí na žádném koncertu My Chemical Romance chybět. V září 2007 by měla vyjít Gerardova komiksová kniha nazvaná "The Umbrella Academy".
Gerard byl závislý na alokoholu a drogách. Příčinou bylo pravděpodobně to, že býval na střední škole osamělý a zakřiknutý a že těžce fyzicky i psychicky zvládal nezvykle rychlý vzestup kapely mezi světoznámé. Od roku 2004 je však čistý.

Zajímavosti

  • má fobii z jehel, proto nemá žádný piercing ani tetování
  • miluje netopýry, kávu, šály a Japonsko
  • má také rád divadlo, videoklipy, rád hraje The Sims 2
  • rád poslouchá Iron Maiden, Morrisey, The Cure, Green Day nebo Misfist
  • jeho oblíbená komiksová postava je Wolverine

Videoklipy MCR

7. března 2008 v 16:49 | Tess |  My Chemical Romance

Mama

Cancer

Dead

Teenagers

Famous Last Word

Helena

I´m not Okay

I don´t love you

The Black Parade


Překlad - Teenagers

7. března 2008 v 16:18 | Tess |  My Chemical Romance

Překlad Teenagers

Vytřou ti zrak
Se všemi knihami a lžemi
Udělají z tebe občana
Protože spí se zbraní
A pozorují tě, synu
Taky můžou vidět všechno co děláš

Protože drogy nikdy "nevedou"
Zle se na tebe usmějí
Protože mají metody na udržení své nevinnosti
Rozervou ti myšlenky
Tvé usilí se rozpadne
Další zásek na vražedném stroji

Řekli, že teenageři děsí
Žijí zasraně jinač než já
Mohli se míň starat
Tak dlouho, dokud bude krvácet
Tak zatemní své oblečení
Nebo udeří násilnou pózou
Možná tě opustí, ale mě ne

Kluci a holky v partě
Hrozná jména, co si dávají
Nikdy jsi moc nezapadl, dítě
Jestliže jsi ustaraný a raněný
Co ti dali pod tričko
Budeme je nutit platit za věci, co dělali..
Řekli, že teenageři děsí
Žijí zasraně jinač než já
Mohli se míň starat
Tak dlouho, dokud bude krvácet
Tak zatemní své oblečení
Nebo udeří násilnou pózou
Možná tě opustí, ale mě ne
Řekli, že teenageři děsí
Žijí zasraně jinač než já
Mohli se míň starat
Tak dlouho, dokud bude krvácet
Tak zatemní své oblečení
Nebo udeří násilnou pózou
Možná tě opustí, ale mě ne
A TEĎ VŠICHNI
Řekli, že teenageři děsí
Žijí zasraně jinač než já
Mohli se míň starat
Tak dlouho, dokud bude krvácet
Tak zatemní své oblečení
Nebo udeří násilnou pózou
Možná tě opustí, ale mě ne

Překlad 2 - I´m not Okay

7. března 2008 v 16:16 | Tess |  My Chemical Romance
Přeložila sem to, co píšou ve videoklipu.
IF YOU EVER FELT ALONE?
UŽ JSTE SE NĚKDY CÍTILI SAMY?
IF YOU EVER FELT REJECTED?
UŽ JSTRE SE NĚKDY CÍTILI ODMÍTNUTÝ?
IF YOU VER FELT CONFUSED???
UŽ JSTE SE NĚKDY CÍTILI POPLETENÝ???
IF YOU EVER FELT LOST?
UŽ JSE SE NĚKDY CÍTILI ZTRACENÝ?
IF YOU EVER FELT ANXIOUS?
UŽ JSTE SE NĚKDY CITILI ÚZKOSTLIVÝ???
IF YOU EVER FELT WRONG?
UŽ JSTE SE NĚKDY CÍTILI ŠPATNĚ?

IF YOU EVER FELT WROGED?
UŽ JSTE SE NĚKDY CÍTILI ŠPATNÝ??

IF YOU EVER FELTUNCLEAN?
UŽ JSTE SE NĚKDY CITILI NEČISTÝ?
IF YOU NEVER FELT ANGRY??
UŽ JSTE SE NĚKDY CITILI ROZHNĚVANÝ??

IF YOU EVER FELT ASHAMED?
UŽ JSTE SE NĚKDY CITILI ZAHANBENÝ?
IF YOU EVER FELT CURIOUS?
UŽ JSTE SE NĚKDY CITILI ZVĚDAVÝ??
IF YOU EVER FELT USED??
UŽ JSTE SE NĚKDY CITILI UŽÍVANÝ??
BE PREPARED TO FEEL
BUDTE PŘIPRAVENI TO CÍTIT
REVENGE
POMSTA
FELL THE ROMANCE
PADLA ROMANCE
MY BRUTAL ROMANCE
MOJE BRUTÁLNÍ ROÉMANCE
MY BEAUTIFUL ROMANCE
MOJE KRÁSNÁ ROMANCE

MY MISERABLE ROMANCE
MOJE UBOHÁ ROMANCE
MY HARLEQUIN ROMANCE
MOJE HARLEKÝNSKÁ ROMANCE
MY X-RATED ROMANCE
MOJE X-OHODNOCENÁ ROMANCE
MY SELFISH ROMANCE
MOJE SOBECKÁ ROMANCE
MY CHILDFISH ROMANCE
MOJE DĚTINSKÁ ROMANCE

MY WATERCOOLER ROMANCE
MOJE LEDOVÁ ROMANCE

MY SCANDALOUS ROMANCE
MOJE OSTUDNÁ ROMANCE
MY PATHELIK ROMANCE
MOJE PATELICKÁ ROMANCE
MY CHEMICAL ROMANCE
MOJE CHEMICKÁ ROMANCE

Text - I´m not Okay

7. března 2008 v 16:10 | Tess |  My Chemical Romance
I'm Not Okay (I Promise)"

Well if you wanted honesty, that's all you had to say.
I never want to let you down or have you go, it's better off this way.
For all the dirty looks, the photographs your boyfriend took,
Remember when you broke your foot from jumping out the second floor?

I'm not okay
I'm not okay
I'm not okay
You wear me out

What will it take to show you that it's not the life it seems?
(I'm not okay)
I told you time and time again you sing the words but don't know what it means
(I'm not okay)
To be a joke and look, another line without a hook
I held you close as we both shook for the last time take a good hard look!

I'm not okay
I'm not okay
I'm not okay
You wear me out

Forget about the dirty looks
The photographs your boyfriend took
You said you read me like a book, but the pages are all torn and frayed

I'm okay
I'm okay!
I'm okay, now
(I'm okay, now)

But you really need to listen to me
Because I'm telling you the truth
I mean this, I'm okay!
(Trust Me)

I'm not okay
I'm not okay
Well, I'm not okay
I'm not o-fucking-kay
I'm not okay
I'm not okay
(Okay)

Překlad - I´m not Okay

7. března 2008 v 16:08 | Tess |  My Chemical Romance

Nejsem v pohodě(přísahám)

Hele, jestlis chtěla upřímnost, stačilo jen říct
Necht
ěl jsem těnikdy zklamat nebo nechat odejít
Takhle je to lepší
kv
ůli těm všem hnusnejm pohledům
Na fotky, co ud
ělal tvůj kluk
Pamatuju, jak sis zlomila nohu
kdy
žs skákala z 2. patra
Nejsem v pohodě
Nejsem v pohod
ě
Nejsem v pohod
ě
Vy
čerpáváš mě
Co to zabere ukázat ti, že
tenhle
život není takový, jak se zdá?
(nejsem v pohod
ě)
říkal jsem ti zas a zase, že opěvuješ sliby, ale
nevíš, co to znamená
(nejsem v pohod
ě)
být ter
čem posměchu a podívej, další přímá cesta bez zatáčky
svíral jsem t
ěpevně, protože jsme se oba chvěli, naposledy
snesu hodn
ěkrutej pohled!
Nejsem v pohodě
Nejsem v pohod
ě
Nejsem v pohod
ě
Vy
čerpáváš mě
Zapomenu na hnusný pohledy
na fotky, co ud
ělal tvůj kluk
Řekla jsi, že ve měčteš jako v knize, ale všechny stránky jsou vytrhané a na cáry

Jsem v pohod
ě
Jsem v pohod
ě!
te
ďjsem v pohodě
(te
ďjsem v pohodě)
Ale ty měžněmusíš vyslechnout,
proto
že ti říkám pravdu
Chci tímhle
říct, že jsem v pohodě!
(v
ěřmi)
Nejsem v pohodě
Nejsem v pohod
ě
Hele, nejsem v pohod
ě
Nejsem v poho-kurva-d
ě
Nejsem v pohod
ě
Nejsem v pohod
ě
(v pohod
ě)

Historie My Chemical Romance

7. března 2008 v 15:36 | Tess |  My Chemical Romance
Unikátní mix punku, rocku, ema a popu dělá z My Chemical Romance jednu z nejžhavějších kapel, které kdy vzešly z New Jersey. Poté, co se Gerard Way, 24letý začínající umělec, stal svědkem událostí z 11. září, rozhodl se přehodnotit svůj život. Ačkoliv v roce 1999 odpromoval na newyorské umělecké škole a smlouvu s Cartoon Network na svůj vlastní kreslený film "Breakfast Monkey" měl téměř v kapse, zjistil, že hudba je ten směr, kterým se chce ubírat. Společně s Mattem Pelissierem napsal "Skylines And Turnstiles", písničku inspirovanou zářijovými událostmi. Dvojice pak požádala kamaráda Raye Tora, aby se k nim připojil. Nahráli demo skladby "Skylines And Turnstiles" a dvou dalších songů v podkroví Mattova domu. Gerardův bratr, Mikey Way, byl tak ohromen tím, co kluci vytvořili, že se rozhodl vzít basovku znovu do ruky. Nakonec opustil školu a všechno své úsilí věnoval kapele.
Když si Frank Iero, Rayův kamarád, demo poslechl, nadchlo ho. Když se jeho skupina Pencey Prep rozpadla, ze zoufalství se přidal k My Chemical Romance a sestava byla kompletní. Kapela hrála po místních barech a klubech v New Jersey. Mezitím se Mikeymu, který pracoval u Eyeball Records, podařilo předvést demo vydavatelství. A tak roku 2002 podepsali smlouvu a zanedlouho vyšlo jejich debutové album "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love". Desku produkoval Geoff Rickley, zpěvák kapely Thursday, kterým Gerard dříve navrhoval obchodní zboží na jejich turné.
Deska se stala hitem undergroundové scény a My Chemical Romance byli doslova zaplaveni nabídkami od různých vydavatelství. Kapela se začala obávat ztráty tvůrčí svobody, ale nakonec se dohodli s Reprise Records. V roce 2003, po dvou letech koncertování a vytvoření si silné fanouškovské základny, padlo rozhodnutí natořit nové album. Na podzim téhož roku zemřela milovaná babička sourozenců Wayových, která se podílela na formování Gerardova hudebního a uměleckého nadání. Tato událost desku hodně ovlivnila.
V roce 2004 vyšla deska "Three Cheers For Sweet Revenge". Bylo znát, že tvůrčí schopnosti kapely posílily. Úvodní singl "I´m Not Okay (I Promise)" otevřel dveře k novému publiku a My Chemical Romance byli stále úspěšnější. Avšak kapela v této době trpěla osobními problémy. Gerard, ve snaze dostat se z deprese, propadl alkoholu a drogám. Po návratu z Japonska se rozloučil s kapelou a nevěděl, co bude dál. Ve stejné době, po návratu do New Jersey, požádali členové kapely Matta Pelissiera, jednoho ze zakládajících členů kapely, aby odešel. Matta nahradil Bob Bryar, který pracoval jako technik kapely The Used. Mezitím, za pomoci terapeutů a Anonymních alkoholiků, Gerard přestal s pitím i drogami. Kapela se znovu spojila v Kalifornii, aby natočila video k jejich prvnímu singlu "I´m Not Okay (I Promise)".
Kapela se dál vyvíjí a každým dnem počet jejich fanoušků narůstá. Jsou na nejlepší cestě stát se jednou z nejlepších rockových kapel desetiletí.